Съдът постанови : Депортирането на европейски граждани е незаконно!

Вътрешното министерство искаше да депортира бездомни чужденци

Върховният съд постанови, че депортирането на европейски граждани, живеещи по улиците на Великобритания, е незаконно и трябва да спре. Съдът определи, че мярката, представена миналата година, е дискриминационна и е в разрез с правилата за свободно движение на хора.

Активисти започнаха делото, след като трима мъже бяха заплашени да бъдат изгонени от страната заради това, че са бездомни. Вътрешното министерство, чиято мярка беше депортирането на бедни европейци, заяви, че е разочаровано от решението, но няма да го оспорва.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.