И европейските граждани с отворено писмо към Тереза Мей

И вътрешният министър моли имигрантите да останат

Европейските граждани отговориха на писмата на Тереза Мей и на вътрешното ведомство, в които те ги умоляват да останат след "Брекзит" във Великобритания. В свое писмо представители на имигрантите заявяват, че тези писма са "малко позакъснели" и че изглеждат като отчаян опит да се запълни дупката на работния пазар.

Миналата седмица Тереза Мей публикува писмо в своя Фейсбук профил, в което заяви, че европейците са важна част от британската общност и че техните права ще бъдат защитени. "Знаем, че държавата ни ще бъде по-бедна без вас", каза тя тогава. Амбър Руд пък посочи, че правителството е "гордо", че европейците са построили своя живот във Великобритания, настоявайки, че държавата ще остане гостоприемна за тях и с отворени врати.

Но в свое писмо до "Индипендънт" европейските граждани коментират, че това е отчаян опит да се спре изтичането на работна ръка. Някои от тях настояват, че въпреки уверенията на правителството, те все пак ще напуснат.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.