Ето как може да си издадете нова трудова книжка

Полезно!

Работниците и служителите ще подават писмено заявление-декларация за издаване на нова трудова книжка в съответната дирекция “Инспекция по труда“.

Тези промени в Наредбата за трудовата книжка и трудовия стаж, които са част от административната реформа на кабинета, бяха приети от правителството. Досега документът се издаваше въз основа на молба.

Писменото заявление-декларация се подава, когато трудовата книжка е изгубена или унищожена. В него се посочва кой е изгубил документа (работникът/служителят или работодателят) и се посочват данни за работодателите, при които е работило лицето.

 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.