16 милиона застрашени от нови, солени глоби на пътя!

Вече ще е забранено да се говори по телефона, докато сме в трафика

Повече от 16 милиона шофьори са застрашени от солени глоби, ако използват телефоните си докато чакат в задръстване. Вече ще е забранено да се използва без хендс-фрий апарата, дори колата да не се движи, предвиждат нови промени в закона.

Глобата ще е 200 паунда, предупреждават властите.

Решението за новите крути мерки идват след ново проучване, доказало колко е опасно да говориш по телефона, дори ако не карате в момента. Около 40 % от шофьорите признават, че г правят, докато чакат в трафика, за да „убият време”. Това обаче ги разсейва и ги кара да взимат грешни решения, обясняват експерти.

Досега законът не бе особено ясен за това. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.