Тони Блеър зове за ново гласуване за Брекзит

Хората заслужават втори шанс, смята бившият премиер

Бившият премиер на Великобритания Тони Блеър отново призова за ново гласуване за Брекзит. Според него хората на Острова заслужават да получат втори шанс и да преосмислят първото си решение.

Блеър каза днес, че Лейбъристката партия, която той оглавяваше 13 години, трябва активно да се противопоставя на Брекзита, вместо да се съобразява с плановете, изложени от премиерката Тереза Мей.

"Искам да кажа едно много, много просто нещо: през 2016 г. вие знаехте, че искахте излизане от ЕС, но не виждахте условията за алтернативните ни отношения. Ако, след като видите тези условия, мислите, че е по-добре да останем в Европа, имате право да си кажете думата по този въпрос", каза Блеър.

Бившият премиер добави, че линията на сегашния лидер на лейбъристите Джереми Корбин, която де факто подкрепя Брекзит, е погрешна.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.