Това е най-богатият млад мъж на Острова

И парите си ги е спечелил сам

Студент от университета в Бристол стана един от най-богатите хора във Великобритания, след като създадената от него фирма успяла да спечели 600 милиона паунда за едва една нощ. Създадената от него фирма Ziylo е била продадена на фармацевтичния гигант  Novo Nordisk. Така д-р Хари Дестекроа е на път да стане един от най-състоятелните млади хора на Острова.

Гигантската сделка се смята, че е на стойност 800 милиона долара или 600 милиона паунда. А печалбите след това може да влеят още повече пари в банковата сметка на младежа. Фирмата е насочена към създаване на нов тип лекарства за хората, болни от диабет тип 2.

Смята се, че 382 милиона по цял свят страдат от това заболяване. 4 милиона са на Острова.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.