Все повече чужденци живеят под наем в Лондон

Квартирите привличат инвеститори, сочат данните

В края на първото полугодие на текущата година чужденците на пазара на наеми в британската столица достигнаха 12%. За сравнение, през същия период на миналата година техният процент е бил 7%, сочат данните на компанията Hamptons International, пише fakti.bg Brexit доведе до поевтиняване на британския паунд, което направи местните имоти по-привлекателни за чуждестранните инвеститори.

Те са привлечени от възможността да спечелят от отдаването под наем на жилища в Лондон, особено като се има предвид, че е налице високо търсене от страна на наематели.

Дисбалансът между търсене и предлагане доведе до това средните наемни нива да достигнат 2100 USD на месец. Това е най-високият показател от 2011 г. и надвишава със 72% средно ниво за цяла Великобритания.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.