Вече има нов министър за "Брекзит"

Ето кой избра Тереза Мей

Британската министър-председателка Тереза Мей назначи в петък заместник-министъра на здравеопазването Стивън Баркли за нов министър по въпросите на Брекзит, заяви неин говорител, цитиран от Ройтерс. Мей лично ще надзирава последните 10 дни от преговорите с Европейския съюз за бъдещата рамка, а Баркли ще се съсредоточи върху вътрешната подготовка за излизането на Великобритания от общността и прокарването на проектоспоразумението за Брекзит на министър-председателката в парламента, каза говорителят.

Баркли, гласувал за излизане от ЕС на референдума през 2016 г., замени Доминик Рааб, който вчера подаде оставка като министър за Брекзит заради плана на Мей за напускане на общността.

Бившата вътрешна министърка Амбър Ръд беше назначена за министър на труда и пенсиите на мястото на Естер Маквей, която също напусна заради сделката на Мей за Брекзит.

  Източник: БТА

Назад

Великобритания

Рекламирай тук

Банер на 'Father & Son Man & Van' за услуги по преместване на квартири в Лондон, багажи и товари. Предлага превоз от една стая до цяла къща или офис. За контакти - Моб: 07424283700, уебсайт: www.vanremovals.london"

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.