Тереза Мей доволна от постигнатото споразумение

То отговаряло на волята на британския народ

Тереза Мей заяви ,че постигнатото споразумение с Брюксел е „в името на доброто на британскяи народ“, каза премиерът в кратко изявление на „Даунинг Стрийт“. Очаква се тя даде повече подробносит за сделката в 15 часа, местно време. Политическата декларация, подписана от двете страни в преговорния процес, очертава основните решения по ключови въпроси, като тези за границата, контролът, търговксите споразумения.

Мей, която направи кратък брифинг след среща с министрите, коментира, че сделката е в отговор на исканията на британския народ при гласуването на референдума.

„Британците искат това да бъде завършено като процес. Искат добра сделка, в името на по-добро бъдеще. И това искам да направя“, каза Мей.

Миналата седмциа бе подписана чернова на споразумението, която е от над 500 страници. Сделката за Брекзит среща силна съпротива от британски депутати, според които споразумението ще остави страната обвързана с правилата на ЕС, без тя да има думата по тях.

Депутатът Андрю Росиндел от Консервативната партия на Мей призова министър-председателката да промени курса и да пререже "пипалата на ЕС върху нашата скъпа островна държава".

Мей пък заяви пред парламента, че иска "близки търговски отношения с ЕС" след Брекзит. Тя предупреди, че ако парламентът отхвърли нейната сделка, това може да означава "още несигурност, още разделение или може да има риск въобще да няма Брекзит".

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.