Хванат ли ви без винетка - забраняват ви да излизате в чужбина

Депутатите ще гласуват промени в Закона за движение по пътищата

Автомобили, хванати да се движат извън града без винетка, няма да могат да преминават годишен технически преглед и да напускат страната. Това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата, които депутатите ще гласуват днес на първо четене в Народното събрание. 

Промени се предвиждат и при глобите. Санкцията скача на 300 лв., но ако човек реши да я плати на момента (в брой или с карта), тя ще бъде смекчена на половина. Просрочи ли времето от 30 дни обаче, глобата ще му коства двойно повече пари. 

Електронните фишове ще бъдат качвани в интернет, така че водачите няма да могат да се оправдават, че не знаят за наложените им санкции. Ако въпреки това бъдат хванати с неплатена глоба на пътя, книжките им ще се отнемат до изплащане на дължимото, предава още БНТ. За нарушения ще следят и служителите на Агенция „Митници” на пропускателните пунктове. 

Поредните нормативни изменения са предложени от депутати на управляващата партия ГЕРБ. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.