Обвиниха в злоупотреба общинари в Нюхам за злоупотреби със жилища за социални слаби

Някъде се губят 9 милиона паунда

Кметството в Нюхам разследва случаи на измами в отдела, който отговаря за разпределението на жилища за социални слаби и ремонтите по улиците, като се установява, че някъде се губят 9 милиона паунда. Анонимен източник е дал сигнал за огромни злоупотреби със средствата за ремонт и обновяване на имотите. Служителтие в отдела вече са отстранени до второ нареждане, докато тече разследването, а по-големите ремонтни дейности са спрени.

Обвиненият отдел е отговорен за пътни ремонти и поддръжка на домовете за социални слаби. Тези отговорности му бяха внедрени през 2015-та. Но разследващите органи са открили множество нарушения в разпределянето на паричните средства, като е установено, че отделът нарочно е „пратявал по-ранно ремонтните дейности от избрания с конкурс изпълнител и след това рботата – около 20 % - давана на друг констрактор, на по-висока стойност“.

Манипулирани са били данните в официалните доклади през 2017-та.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.