Уволнения на общински шефове след огромни злоупотреби в Нюхам

Милиони са били изхарчени, без отчет и обществена поръчка

Водещи управители и мениджъри в общината на Нюхам са били уволнени заради огромни финансови злоупотреби, заради които писа и „Новини Лондон“ миналата седмица. Отделът, отговарящ за ремонт и поддръжка на пътищата и на общинските жилища, се оказа, че е разходил хиляди паунда, за които няма отчет и яснота. Установени са сериозни финансови злоупотреби и значителни харчове, без обяснение.

„Има значителни грешки в мениджмънта на отдела“, пише се в доклада. Миналата година са били изхарчени над 8 милиона паунда, които не са били предвидени в бюджета.

Най-вероятно реалната цифра е много по-голяма.

Разследването продължава.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.