Лекари в Бристол кастрираха двегодишно момченце

Операцията била "по погрешка"

Двегодишно дете остана фертилно заради лекарска грешка в болнциа в Бристол. Оказало се, че медиците са оперирали грешния тестис.

Бебето било прието в болницата по-ранно тази седмица, за да се коригира паднал тестис – състояние, което специалистите описват като такова с „минимален риск“. Но таткото на детето разказва пред Би Би Си, че лекарите са „кастрирали“ детето след като процедурата се объркала.

Университетската болница в града, откъдето е случаят, се извинила за случилото се и шефът й е обещал да проведе разследване, а виновните, ако има такива, да бъдат наказани.

Таткото на детето разказва, че състоянието на момчето е открито при рутинен преглед. Операцията трябвало да продължи едва 30 минути, но се проточила повече от час. След това се установило, че е имало грешка.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.