В студеното време не правете това, ако не искате сериозна глоба от британските власти!

Нещо, което правим всичко, но то се оказва забранено

Ако оставите колата ви запалена, за да се стопи снега на предното стъкло, рискувате да си докарате сериозна глоба, предупредиха британски власти. Санкцията може да достигне 40 лири.

Общоприетата техника за премахване на снега е забранена според раздел 42 от Закона за движение на пътищата, въпреки че много шофьори я практикуват. Ако обаче ви хване полицията, може да ви глобят 20 лири. Глобата се удвоява, ако не платите в срок. Тя се прилага ако колата е паркирана на място и в същото време двигателят е оставен включен. Шофьорите ще получат глобата, само ако откажат да изгасят.

Водачите се призовават да използват зимна течност за чистачки и четки за махане на леда. И не само за глобата трябва да се притеснявате. Нищо чудно застрахователите да ви откажат изплащане на щетите, ако колата ви бъде открадната. Това е защото шофьорът е предприел твърде голям риск.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.